X-H1, en ilginç x serisi makinalardan birisi oldu. Çok hızlı giriş yaptı, kendisini çok sevdirdi, Fujifilm’in video odaklı modeli ünvanını hızla aldı ama X-T3’ün çıkmasıyla hızla tahtından düştü. Sonra devamı gelmeyecek dendi. Ama bakın işte X-H2s elimizde. Yeni makinayı merak ediyorsanız, bu ön incelemeyi kaçırmayın derim.

Her şeyden önce iki konuyu açıklığa kavuşturarak başlayalım. İlki, şu anda elimde gördüğünüz makine X-H2’nin demo versiyonu yani makinanın bitmiş, son hali değil. Son haline oldukça yakın belki ama sizin bu videoyu izlediğiniz tarihten yaklaşık 1,5-2 ay önce bu ön incelemeyi yaptım. Makine piyasaya çıkana kadar, bir takım geliştirmeler, iyileştirmeler yapılmış olması mümkündür. Piyasaya çıktığında ufak tefek değişikliklerle karşılaşabilirsiniz. Bunları ileride yapacağım detaylı incelemede sizlerle paylaşıyor olacağım.

İkinci konu ise, elimde X-H2s var. Ama ortada bir X-H2s varsa bir de X-H2 olmalı. Ama bende bu konuda hiçbir bilgi yok, en azından bu videoyu çektiğim tarihe kadar. Eğer, bana bir bilgi ulaşırsa ya da makine elime ulaşırsa bir video da ona çekerim.

Artık dönelim X-H2s’e. Hadi buyurun…