Merhaba arkadaşlar;

Bu eğitimi incelediğinize göre ya Fujifilm X-T4 ile ilgileniyor, onu almayı düşünüyorsunuz ya da halihazırda almış durumdasınız.

Alanların içini rahatlatacak, almayı düşünenlerinin kararını kolaylaştıracak bir cümle ile başlayayım:

“Çok doğru karar…”

Evet, Fujifilm X-T4 çok iyi bir makine birçok üstün özellikleri var.

Ancak şunu unutmamanızı rica ediyorum. Dünyanın en iyi fotoğraf makinasına dahi sahip olsanız, eğer makinanızı sizin elinizin, gözünüzün bir parçası olmamışsa hiçbir işe yaramaz.

Neden mi? Açıklayalım:

Fotoğraf çekme süreci içerisinde fotoğrafçının beyni, birçok konu için aynı anda düşünmek zorundadır. Bunlar,

  • ışık, diyafram, enstantane, ISO, makine ayarları, lens ve açı seçimi gibi teknik konular;

  • Kompozisyon kurgusu ve diğer estetik kaygılar

  • Anlatım dili ve içerik ile kaygılar

O birkaç saniye hatta zaman zaman milisaniye içerisine bu kadar çok konu ve bir o kadar çok karar sığdırmak gerçekten hiç kolay bir şey olmasa gerek.

İşte bu konu ve kaygılar içerisinde en kolay elimine edilebilecek, değişkenliği en az şey, makine ile ilgili ayarlar bölümüdür.

Siz makinanıza hakim iseniz, makinanızdan ne istediğinizi biliyorsanız, makinanızın size ne verebileceğini biliyorsanız ve istediklerinizi makinanızdan nasıl alacağınızı biliyorsanız artık önemli konulardan birisini halletmişsiniz demektir.

Diğer konulara, kompozisyona ve fotoğrafın içeriğine, anlatım dilinizi oluşturmaya konsantre olabilirsiniz.

Ancak, makinanızı tanımıyorsanız, fotoğraf çekme süreci sizin için makine ile boğuşma serüveni haline gelir ve bu sırada fotoğraflar uçar, gider.

Makinanıza çok ciddi bir maddi yatırım yaptınız. Şimdi de kendinize küçük bir yatırım yapın ve makinanızla bütünleşmenize yardımcı olacak “Fujifilm X-T4’te Ustalaşmak Video Eğitim Serisini” izleyin. Kendinize yapacağınız bu küçük yatırımın, makinanıza yaptığınız o büyük yatırımı nasıl değerli kıldığını göreceksiniz.

Toplamda 65 ders, 6.5 saate yakın eğitimi kapsayan “X-T4’te Ustalaşmak Video Eğitim Serisi”nde, çok yetenekli ve üstün özelliklere sahip olan makinanızı, doğru tanımanız ve ona hakim olmanız için en ufak detaydan en karmaşık konulara kadar hemen her şeyi vermeye çalıştım.

Bu eğitimi bitirdiğinizde bir kenara bırakmayacak, takıldığınız her şeyde tekrar tekrar gelip izleyeceksiniz. Gerekiyorsa baştan sona tekrar izlemelisiniz. Ne zaman ki makinanız sizin eliniz, gözünüz oldu o zaman gönül rahatlığı ile bir kenara bırakabilirsiniz.

Ayrıca ne zaman ihtiyacınız olursa, soru, görüş, yorum ve önerilerinize açık olacağım. Bana Udemy üzerinden veya sosyal medya hesaplarımdan her zaman ulaşabileceksiniz.

Fotoğraf serüveninizde; makinanızla boğuşmadan diğer konulara konsantre olmanız için size “Fujifilm X-T4’te Ustalaşmak” video eğitim serisini şiddetle öneriyorum.

Copyright by Okan YILMAZ – Her hakkı saklıdır.